Село Плюти, що сьогодні входить в адміністративні межі м. Українка, невелике, придніпровське село на Київщині, здавна вибране багатьма відомими діячами літератури, науки і мистецтва. Саме тут, за підказкою свого великого друга Андрія Малишка, у 1954 році побудував собі дачу, письменник і драматург О. Корнійчук. Тут на 15 сотках землі за допомогою друга – архітектора Заболотного було зведено двоповерховий будинок з великою сонячною верандою та кількома кімнатами, де зараз знаходиться меморіальний музей драматурга.
В 1972 році, після смерті драматурга, його спадщина була розподілена між його дружиною, сестрою та музеєм, який почав функціонувати в 1975 році. В тому ж році, було придбано три сусідні будинки.
На сьогодні «Літературно-мистецькі Плюти» є відділом Центрального державного архіву – музею літератури і мистецтва України. В якому відображена та панує атмосфера 50 років. Де в той час с. Плюти було улюбленим місцем відпочинку та творчості багатьох відомих діячів літератури, мистецтва та науки. Тут працювали письменники Юрій Смолич, Костянтин Паустовський, Олександр Левада, Павло Загребельний, Натан Рибак, Андрій Малишко. На дачі О.Корнійчука частими гостями були композитори Григорій та Платон Майбороди, художники Михайло Дерегус, Василь Касіян та багато інших визначних діячів культури.
З часу заснування музею у будинку, де проживав О.Є. Корнійчук та будинку № 2 створено постійно діючу експозицію « Народженні Україною», яка розповідає про життя відомих діячів української культури 2 – ї половини 20 ст.
У будинках №1,2 постійно організовуються виставки про творчий та життєвий шлях українських діячів культури та мистецтва.
Природа села Плюти надихала багатьох творчих особистостей. У різні часи гостями села були Андрій Малишко, Павло Загребельний, Микола Дубов, Максим Рильський, Олександр Дяченко, Костянтин Паустовський, жив Михайло Чабанівський. Тут є велика галявина зі сценою, де проходить кожного року з нагоди Міжнародного дня музеїв літературно-мистецьке свято «Весна в Плютах».